خطای انسانی شلیک موشک ناو جماران به ناوچه کنارک

بدبد نبودخوبعالیفوق العاده (2 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

خبرهای غیررسمی شلیک اشتباهی موشک از ناو جماران به یک ناوچه ارتش

بنابر خبرهای غیررسمی، ناو جماران متعلق به نیروی دریایی ارتش در شلیکی اشتباه یک ناوچه متعلق به این نیرو را هدف موشک‌های خود قرار داده است و شماری از پرسنل این ناوچه شهید یا مفقود شده‌اند.

خبر موثق از پشت بیسیم اعلام شد شد:

ناو کنارک در حال یدک.کشیدن سیبل هدف گیری موشک به نقطه خاصی تو منطقه رزمایش بوده که بعد از استقرار اون از هدف فاصله میگیره اما قرارگیری اشتباه ناو جماران طوری بوده که هم طراز با ناوچه کنارک قرار میگرفته یعنی موازی با مسیرش.متاسفانه چهار موشک شلیک میشه که موشک اول موجب بریده شدن زنجیر لنگر میشه و با جابجایی هدف موشکهای بعدی با رد شدن از هدف تمرینی ناو کنارک رو هدف شناسایی کرده که لنگر کرده بوده و دوتا موشک وسط ناو اصابت میکنه . متاسفانه به دلیل خواب بودن سیستم دفاعی و رادار ناو کنارک هیچ پیش هشدار یا هشدار نزدیک شدن موشک دریافت نمیشه . متاسفانه زده به اسایشگاه و یکی هم به زیر دکل پل فرماندهی خورده.
یه موشک هم از کلاس کمان بهش میخوره . که چون خرج انغجاری نداشته زیاد اثری نمیزاره .
ناو کنارک اخیرا به اب انداخته شد و از کلاس هندیجان هست.

ناو جماران

ناو جماران، ناوچه کنارک را “اشتباهی” با موشک زد!؟

برخی منابع از مفقود و زخمی شدن چند پرسنل خشتی در این ناوچه خبر می دهد

بر اساس گزارشات منتشر شده، عصر امروز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت در برگزاری رزمایشی (مانور) در سواحل کنارک ناوچه نیروی دریایی ارتش سهوا مورد اصابت موشک قرار گرفت.

بیمارستان بندرچابهار محل اعزام زخمی های حادثه بوده و برابر اعلام منابع تعداد کشته شده های حادثه به بیش از ۴۰ نفر رسیده که پیکر ۲۲ نفر از پرسنل تا کنون پیدا شده همچنین خبرها حاکیست موشک از ناوچه جماران شلیک شده است.

 

هنوز مستندی منتشر نشده است

تمام آن چیزی که تا این لحظه در مورد هدف قرار گرفتن ناوچه کنارک توسط موشک شلیک شده توسط ناو جماران منتشر شده، بر اساس حدثیات گمانه‌زنی و همچنین کپی برداری کانال‌ها از روی دست همدیگر بوده است. باز هم تاکید می کنیم تا زمانی که فیلم یا تصویر و در بهترین حالت بیانیه‌ای توسط نیروی دریایی ارتش یا ستاد مشترک ارتش و نیروهای مسلح و ‌یا هر ارگان و نهاد رسمی نظامی منتشر نشده، نمی‌توان این خبر را تایید کرد.

حتما بخوانید  رابطه وضعیت سلامت و سطح توسعه یافتگی چگونه است؟

دو فیلم کوتاه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کانال های غیر رسمی در حال منتشر شدن هست نه تنها قابل تایید نیست بلکه ساده ترین آدم ها هم با نگاه کردن به این فیلم متوجه می‌شوند که نمی‌تواند مسئله نظامی باشد، در‌یک حادثه نظامی هیچ وقت اورژانس حاضر نمی‌شود و هیچ وقت هم زخمی‌ها را کنار ساحل به این شکل مورد رسیدگی قرار نمی دهند.

باز هم عرض می‌کنیم بعد از ماجرای هدف قرار گرفتن اشتباهی و ناگوار هواپیمای بوئینگ اوکراینی در تهران، هر اتفاقی در عالم واقع قابلیت روی دادن دارد. ما این خبر را تا زمانی که بیانیه ای راجب آن توسط ارتش و… داده نشود قبول نداریم.

ناو جماران، اولین ناوشکن ساخت ایران در کلاس موج است که در سال ۱۳۸۸ تحویل نیروی‌دریایی ارتش شد. در این شناور از نمونه‌های راداری پیشرفته، سامانه‌های پدافندی و موشکی از جمله موشک‌های سطح‌به‌هوا و اژدر انداز استفاده شده و همچنین در کنار این تجهیزات، ناو جماران اولین ناوشکن ایرانی است که به باند فرود هلی‌کوپتر مجهز شده است.

ناو جماران بیش از ۹۰ متر طول، بیش از ۱۰ متر عرض، بیش از ۱۲۰۰ تن وزن، برد عملیاتی حدود ۳ هزار کیلومتر و سرعتی در حدود ۳۰ گره دریایی، ۵۶ کیلومتر بر ساعت، و حدود ۱۴۰ خدمه هدایت و کنترل می‌شود.

 

این خبر همچنان موثق و تایید شده نمیباشد

من مجتبی هستم نویسنده این مقاله
آدرس کوتاه پست
تاریخ: 22 اردیبهشت 1399
بازدید: 691
دسته بندی: اخبار

مطالب مرتبط

*

code

کلیه حقوق مادی و معنوی برای سایت عصر مهدویت محفوظ می باشد

طراحی سایت: خلیج وب