ازدواج با چه مردان اشتباه است! با کدام مردان ازدواج نکنیم؟

بدبد نبودخوبعالیفوق العاده (11 رای, میانگین: 3٫73 از 5)
Loading...

ازدواج با این افراد خطرناک است! ازدواج موفق داشته باشیم

ازدواج با چه مردان اشتباه است! با کدام مردان ازدواج نکنیم؟

انتخاب شریک زندگی شوخی نیست، ازدواج با فرد نادرست می‌تواند زندگی شما را خراب کند. قرار گذاشتن با پسران بد و پسران بی مسئولیت قبل از ازدواج شاید مهم نباشد، اما ازدواج با آن‌ها بدترین اشتباهی است که می‌توانید انجام دهید.

مسئولیت پذیر و متعهد باشد؟ قابل اتکا و پشتیبان باشد؟ صادق و وفادار و خوش اخلاق باشد؟ همه این ها می توانند معرف یک « مرد زندگی » باشند اما آنچه بیش از همه اهمیت دارد، قابل اتکا بودن مردان است که مشخص می کند تا چه حد شوهر خوبی هستند.در واقع همین ویژگی مردانگی و قابل اتکا بودن، باعث می شود فرق یک پسربچه با یک مرد بالغ مشخص شود.

ازدواج

ازدواج با چه مردان اشتباه است! با کدام مردان ازدواج نکنیم؟

در این مطلب  36 ویژگی بسیار مهم از مردان را ذکر کردیم که ازدواج با این افراد میتواند خطرناک و اشتباه باشد

مردان دروغگو

آیا او در مورد چیز‌های کوچک دروغ می‌گوید؟ این‌ها چیز‌های کوچکی است که با گذشت زمان بزرگ می‌شوند. اگر شما نمی‌توانید هر چیزی را که می‌گوید باور کنید، پس با او ازدواج نکنید.

مردانی که برای پیشرفت اهداف شان، دروغ های کوچکی می گویند و یا گاه این کار را برای تمسخر همسر خود انجام می‏دهند، مطمئن باشند که بالاخره یک روز کارشان به دادگاه خانواده می کشد و مجبور می شوند از همسرشان جدا شوند. باید بدانید که این دسته از مردان همیشه در دنیایی از وهم و خیال در پروازند و به طور معمول فراموشکار هم می‏شوند و تمام دروغ هایی را که گفته اند از یاد می برند؛ احتمالا شما هم میدانید که از قدیم گفته اند که «دروغگو همیشه فراموشکار است!»

مردان خسیس

این مرد لباس خوب و ماشین خوبی دارد، اما هر بار که شما دوستان باهم بیرون می‌روید، او ادعا می‌کند که کیف پول خود را فراموش کرده و از شما می‌خواهد که پولش را پرداخت کنید. او همچنین به طور مداوم از شما کم کم پول قرض می‌گیرد و قول می‌دهد تا برگرداند.
خرج و هزینه بخش جدایی ناپذیر زندگی است البته تا حدی که منجر به ولخرجی نشود و اسراف را به همراه نداشته باشد. مردان خسیس با هزینه‌های ضروری هم مخالفت می‌کنند و با ایجاد مضیغه‌هایی مشکلات زندگی را تشدید می‌کنند.

مرد چشم چران و هوس باز

مرد هوس باز یعنی مردی که با دختران متعددی رابطه عاطفی یا جنسی دارد و در این مورد بسیار تنوع طلب است. برای چنین مردی تعهد معنایی ندارد و بعد ازدواج هم شما نشانه های هوس بازی یا حتی خیانت را در زندگیتان خواهید دید. مرد هوس باز فقط به صمیمیت فیزیکی و جسم یک دختر توجه دارد و تنها به دنبال لذت و رفع تمایلات جنسی است. چنین مردی اصلا برای ازدواج مناسب نیست.

ازدواج با مرد معتاد

اعتیاد سرمنشاء بسیاری از طلاق‌ها است چرا که مردی که اعتیاد دارد و وابستگی او به چیزی غیر از زندگی آن هم منفی است هرگز نمی‌تواند آینده‌ای خوب برای همسر و خانواده خود تامین کند و بدتر اینکه او خانواده خود را فدای اعتیادش خواهد کرد.

منظور از اعتیاد هر نوع اعتیاد است. از اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی گرفته، تا اعتیاد به کار یا بازی های کامپیوتری.اگر پسر مورد نظرتان بیشتر از آن که در جهان واقعی با مشکلات بجنگد، در خانه سرش را با بازی‌های کامپیوتری گرم میکند، بهتر است خواستگاری را برای ادامه زندگی انتخاب کنید که بالغتر از این یکی باشد. شکی در سرگرم کننده بودن بازی‌های کامپیوتری نیست، اما فردی که تمام روزش را به بازی کردن میگذراند، فرد سالمی نیست و نیاز به کمک دارد.اعتیاد باعث میشود فرد اولویت‌هایش در زندگی مشترک را از یاد ببرد. سرمایه‌های مالی خانواده را به راحتی به باد بدهد و نتواند مسئولیت‌هایش را به درستی انجام دهد. مرد معتاد به هیچ وجه مرد مناسبی برای ازدواج نیست.

مردان تنبل و بیکار

مردی که قدرت کار و تلاش را در خود به واسطه تنبلی از بین برده است موجب آزار و ناراحتی و در نهایت مشکلات مالی می‌شود. در دنیایی که همه چیز برای پیشرفت وابسته به حرفه و درآمد است چطور می‌تواند زندگی بدون این دو ویژگی را تحمل کرد.

اگر مردی به خاطر شرایط خاص در یک دوره کوتاه بیکار بماند مشکلی نیست،اما اگر این بیکاری موقتی تبدیل به بیکاری دائمی شود، این تنبلی را باید یک نشانه هشدار جدی تلقی کنید. مشکلات اقتصادی بسیاری از رابطه‌ها را به نابودی می‌کشاند. اگر او از بیکاری خودش راضی است و حتی دنبال کار نمی‌گردد، این مرد مناسب ازدواج نیست. مرد زندگیتان باید حداقل قدری تلاش کند تا بتواند گلیم خودش را از آب بیرون بکشد.

مرد بدقول

اگر دوست پسرتان قول می‌دهد که ساعت ناهار با شما تماس میگیرد، اما تا روز بعد هیچ خبری از او نمی‌شود، مراقب باشید، چون این پسر بدقول مردی نیست که سر عهد و پیمانش بماند. شاید فکر کنید که این بدقولی‌های کوچک چندان مهم نیست، اما پایبند نبودن به قول و قرار نشان میدهد که شما و کارهایتان جزء اولویت‌های او نیستید. دوست دارید که در نظر شوهرتان همیشه در درجه دوم و بعد از کارها و امور شخصی او قرار بگیرید؟

مردِ مرد سالار و ضد زن

آیا او همواره زنان اطرافش، حتی آن‌هایی را که نمی‌شناسد، تحقیر می‌کند؟ شاید خواستگارتان زنان را ضعیفه و زیردست میداند، دائماً به آنها بی‌احترامی می‌کند و هر بار که صحبت از زنان به میان می‌آید، بددهنی میکند. شاید هم درهای ادب و جوانمردی در او وجود ندارد. اگر پسری چنین ویژگی‌هایی داشته باشد، حتی دوست بودن با او اشتباه است، چه برسد به ازدواج کردن. به چنین مرد بی‌ادبی باید یاد داد که به زنان احترام بگذارد. اگر دوست پسرتان در مجموع نظر مساعدی نسبت به زنان ندارد، بعید است که در آینده به همسرش احترام بگذارد. مطمئن باشید که این مرد ضدزن به هیچ وجه شوهر خوبی نخواهد بود.

مرد منزوی : لذت برای آن‌ها معنا ندارد

ما همیشه نمی‌توانیم در زندگی فردی و شخصی خود محبوس باشیم علاقه به معاشرت در ذات انسان است و اگر این اصل نباشد حس کسالت و افسردگی حاکم می‌شود. مردانی که از رفت و آمد و جمع‌های دوستانه فرار می‌کنند کمبود‌های روانی خود را به همسرشان هم منتقل می‌کنند.

مردانی که سرنوشت‌شان تنها زندگی کردن است، نمی‌توانند همسران خوبی باشند. بهترین توصیف برای مرد منزوی سرد، بی‌احساس و تنهایی است. این 3 ویژگی همواره همراه این فرد است. او هیچ علاقه‌ای به ارتباط صمیمی و نزدیک با دیگران ندارد و برقراری رابطه برایش لذتی ایجاد نمی‌کند. ضمن آن‌ که از فعالیت‌های فردی بیشتر لذت می‌برد و در واقع آنها را ترجیح می‌دهد. به‌ طور کلی تعداد فعالیت‌های لذت‌بخش در زندگی این فرد بسیار کم است. این فرد در نهایت با یک یا 2 نفر از اعضای خانواده خود ارتباط صمیمی‌تری برقرار می‌کند. معمولا این مرد منزوی در برخورد با دیگران و از جمله همسرش نمی‌تواند هیجان مناسبی از خود نشان دهد. او بسیار کم‌حرف و بی‌توجه است و گاهی اوقات مرموز به نظر می‌رسد. مرد منزوی عاشق تنهایی است و آرامش و لذتش در تنهایی خلاصه می‌شود

.

مرد بی هدف

مرد بدون هدف و انگیزه ارزش آن را ندارد که بر روی او سرمایه‌گذاری کنید. دنبال کردن یک هدف، چه شغل، چه علاقه، مسئولیت‌پذیری و تمرکز را به انسان یاد می‌دهد. اگر دوست پسرتان بی‌انگیزه است، مطمئن باشید که در آینده نه تنها نمی‌توانید به او اعتماد کنید، بلکه حتی برای صحبت کردن درباره زندگی نیز به مشکل برخورد خواهید کرد.تشخیص دادن مردان بی‌خیال بسیار آسان است. یک مرد بی‌خیال و تن‌پرور از یادگیری لذتی نمی‌برد، در فعالیت‌های مفید شرکت نمی‌کند و در شغل یا تحصیلش پیشرفت نمی‌کند. او به یک زندگی معمولی و کسل کننده قناعت میکند و هیچ تلاشی برای بهبود زندگی‌اش نمیکند. نقطه مقابل این مرد بی‌خیال، مرد باانگیزه و فعالی است که رابطه داشتن با او باعث پیشرفت شما نیز میشود. حتی اگر رویاها و بلندپروازی‌ها همواره به نتیجه نرسد، دست‌کم ایده‌های خلاقانه و سازنده‌اش زندگی را پرشور و هیجان می‌کند.

مردانی که دوستانشان همه چیز آن‌ها هستند مرد رفیق باز

رفاقت و دوستی لذتی دارد که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد، اما اگر از حد معمول خود بگذرد دیگر نقاط مثبت آن به چشم نمی‌آید. مرد بعد از ازدواج باید بداند که وقت او تنها به خودش تعلق ندارد و آن‌ها باید در زندگی و گذراندن وقت خود تغییراتی ایجاد کنند که در غیر این صورت مشکل ساز خواهد شد.

اینکه مرد زندگی شما دوستان صمیمی داشته باشد به طور کلی خوب است. اما اگر پسری همواره وقت زیادی را با دوستانش بگذراند، به طوری که وقت گذرانی با دوستانش را نسبت به همه چیز ترجیح دهد و آن‌ها در اولویت اول زندگیش قرار دهد، شما در زندگی مشترک مطمئنا با مشکل مواجه خواهید شد. زندگی با مرد رفیق باز بسیار مشکل است و ازدواج با او اصلا توصیه نمیشود.مرد رفیق‌باز همیشه برنامه‌ای برای خوش گذراندن با دوستانش دارد و بودن در کنار رفقای گرمابه و گلستانش را به هر کار دیگری ترجیح میدهد. اگر با چنین مردی ازدواج کنید، وقتی در شرایط سخت نیاز دارید که همسرتان کنارتان باشد، او بیرون مشغول خوش گذراندن با رفقایش است. یک دوست پسر رفیق‌باز هیچگاه شما را در اولویت قرار نمیدهد و بعید است که این شرایط بعد از ازدواج تغییر کند. مردانی که رفقایشان را مقدم بر شریک زندگیشان میدانند، دوست خوبی برای رفقایشان خواهند بود، اما شوهر مناسبی نخواهند شد

مرد نا امن و بی اعتماد

وقتی که او می‌بیند شما با دیگران صحبت می‌کنید و با دیگران ارتباط برقرار می‌کنید، همیشه غیرتی و عصبانی است، این نشانه بدی است. اعتماد در رابطه بسیار مهم است و حتی در ازدواج نیز بسیار مهم است. اگر او همیشه نسبت به هر فردی که نزدیک به شما است، غیرتی می‌شود و حسود است، سپس دو باره در مورد بودن با او در طول زندگیتان فکر کنید.

مرد خودخواه، خودرای و خودشیفته

مردان خسیس و خودخواه بدترین مردان روی کره زمین هستند. آنها همواره به فکر خودشان هستند و هر چیزی را که مربوط به شما باشد، به آینده نامعلوم موکول میکنند. اگر دوست پسر خودخواه‌تان اهل مصالحه نیست و هر وقت اوضاع بر وفق مرادش پیش نمیرود، اخم و تخم میکند، بهتر است این نشانه‌های هشدار را جدی بگیرید. بنیان ازدواج بر گفتگو و سازگاری استوار است، در ازدواج باید هم دهنده باشید و هم گیرنده؛ اگر دوست پسرتان بخواهد همواره گیرنده و گوینده باشد، نیازهایتان برآورده نخواهد شد. فداکاری و گذشت در ازدواج بسیار مهم است، بنابراین خوشبختیتان را فدای یک مرد مغرور نکنید.

کشش به سوی زنان دیگر

اگر شما دوستدار مردی هستید که برایتان احترام قائل نیست و به طور مداوم با زنان دیگر حرف می‌زند، قطعا اگر با او ازدواج کنید، او خیانت خواهد کرد.

ولخرج

مسئولیت مالی بسیار مهم است. اگر او بیشتر در مورد ظاهر بطری‌هایی که در بیرون می‌خورید و طرح لباس هایش که باید توسط طراحان معروف طراحی شده تمرکز دارد تا صرفه جویی و پس انداز، قطعا او برای شما نیست.

با چه مردانی ازدواج نکنیم

مردانی که دنبال دعوا هستند و بحث را تمام نمی‌کنند

مبارزه در روابط خوب است و گاهی سالم است، اما اگر آن‌ها هرگز پایان نداشته باشند، تعهدی وجود نخواهند داشت. زندگی و رابطه شما پر از مصالحه خواهد بود، اگر او به نظر شما گوش نمی‌دهد و تصمیمات خودش را تحمیل می‌کند؛ او نشان می‌دهد که گوش می‌دهد، اما نمی‌فهمد که شما چه چیزی می‌گوئید، او قطعا ارزش زمان شما را ندارد.

دارای محدودیت ذهنی

مردی که به شما اعتماد ندارد همیشه محدودیت‌هایی را برای شما اعمال می‌کند، مهم نیست که چقدر وفادار هستید یا چقدر دوستش دارید. این شرایط همیشه وجود خواهد داشت. او شما را از انجام کار‌های عادی در زندگی متوقف خواهد کرد، از ترس اتفاق چیز‌های بد. می‌تواند یک کابوس تبدیل شود.

متنفر از خانواده

پدر و مادر ما گاهی می‌توانند روی اعصاب ما راه بروند، اما این بدان معنا نیست که والدین خود را از زندگیتان بیرون ببرید. خانواده ما جایی است که ما متولد و بزرگ شده ایم، و نمی‌توانیم خانواده ام را فراموش کنیم.

مردی که پیش از شما با دخترهای بسیار زیادی در ارتباط بوده است

می‌دانم که دارید چه فکری می‌کنید؛ حتما می‌گویید که همه‌ی ما در این زمینه گذشته‌ای داریم. اما آیا به‌نظر شما می‌توان به مردی که روابط بسیار زیادی در گذشته داشته است، اعتماد کرد؟ هنگامی‌که روابط گذشته‌ی یک مرد آن‌قدر زیاد هستند که نمی‌توانید از آنها سر دربیاورید، می‌تواند یک علامت هشدار باشد که او فرد متعهدی نیست. شما باید کنجکاو شوید که چرا همه‌ی روابط قبلی او که کم هم نیستند، به شکست منجر شده‌اند. آیا او به طرف مقابلش خیانت کرد؟ آیا پس از یک مدت طولانی همچنان تعهدی به آن رابطه نداشت؟ آیا به دخترهای قبل از شما گفته است که قصدش ازدواج نیست؟ به‌علاوه با وجود دخترهای بسیار زیادی که قبلا در زندگی او بوده‌اند، قطعا این احتمال وجود دارد که بخواهد به یکی از روابط گذشته‌اش برگردد. بنابراین یادتان باشد که اگر به‌دنبال فرد مناسب برای ازدواج هستید، از مردانی که روابط قبلی متعددی داشته‌اند، دوری کنید.

مرد ظاهربین

مسلماً هر زنی می‌خواهد با مردی ازدواج کند که دیوانه‌وار عاشق زیبایی او باشد. اما اگر ظاهرتان تنها چیزی باشد که این مرد را جذب کرده است، باید بدانید که دارید به استقبال دردسر می‌روید. از قدیم گفته‌اند به جمالت نناز که به تبی بند است، گذر زمان بر روی زیبایی اثر می‌گذارد و چین و چروک‌ها زیبایی را خدشه‌دار میکند. اگر دوست پسرتان عاشق جذابیت فعلیتان است، آیا 40 سال دیگر، وقتی موهایتان سفید شد و از آن دندان‌های سپید و درخشان فقط ده دندان در دهانتان باقی ماند، باز هم دوستتان خواهد داشت؟ احتمالاً خیر.

حتما بخوانید  سیاست های همسرداری|دلبری برای شوهرم

مرد کنترل گر

مردانی که با خوش‌زبانی و عوام‌فریبی به هر چه که میخواهند، میرسند، مناسب ازدواج نیستند. حتی اگر او کنترل کردن دیگران را هر از گاه انجام میدهد، باز هم باید مراقب باشید. این واقعیت که او از مهارت کنترل کردن و فریب دادن دیگران برخوردار است و آماده است تا از این مهارت به نفع خودش استفاده کند، نشانه بسیار بدی است. مشکلی که در برخورد با انسان‌های فریبکار پیش می‌آید، این است که یا باید خواسته‌شان را برآورده کنید یا این که اوقات تلخیشان را تحمل کنید. به این ترتیب پایتان همیشه روی پوست خربزه است، باید تلاش کنید تا شوهرتان را راضی و شاد نگه دارید تا از خشم و غضبش در امان بمانید و خودتان را از تحت کنترل بودن او نجات دهید. اما این راه زندگی کردن نیست. اگر با مردی کنترل کننده و زبانباز دوست هستید، مطمئن باشید که ازواج کردن با او ناراحتی بیشتری را برایتان به بار خواهد آورد.

مردی که در مورد آینده‌ی رابطه‌تان هیچ صحبتی نمی‌کند

این مورد کاملا واضح است. اگر مردی به‌هیچ‌وجه در مورد آینده و برنامه‌هایی که در ذهنش دارد با شما صحبت نمی‌کند، یعنی تمایلی به ازدواج با شما ندارد. چنین مردی چون به هیچ‌چیز متعهد نیست، می‌تواند به زندگی باب‌ میلش ادامه دهد، بدون آنکه هیچ‌گونه احساس مسئولیتی در قبال شما داشته باشد. برای زنی که در آینده‌ی نزدیک به‌دنبال ازدواج است، این یک علامت هشدار جدی به‌حساب می‌آید. یک رابطه‌ی سالم باید شامل گفت‌وگوهای مستقیم و صادقانه در مورد اهداف و برنامه‌های آینده‌ی دو طرف باشد.

با چه مردانی ازدواج نکنیم

مردی که در اغلب اوقات بدون شما بیرون می‌رود

برای یک زوج بسیار عادی است که زمان‌های مخصوص به خودشان را داشته باشند و در تمامی اوقات با هم نباشند، با این حال اگر طرف مقابل شما در اکثر مواقع به‌تنهایی بیرون می‌رود و از شما نمی خواهد که همراهی‌اش کنید، این می‌تواند یک علامت هشدار باشد. به‌علاوه یک مرد باید بخواهد شما را به دوستان و آشنایانش نشان دهد و با دوستان و اطرافیان شما نیز آشنا شود تا ببیند که آیا زوج مناسبی هستید یا خیر. اگر احساس می‌کنید که شما را پنهان می‌کند و دوست ندارد در جمع‌های دوستانه‌اش حاضر شوید، در اغلب موارد به این معناست که شما و این رابطه برای او چندان جدی نیستید. ممکن است در حال خیانت به شما باشد یا شاید اصلا علاقه‌ای به بودن در این رابطه ندارد.

مردی که موردتایید خانواده و دوستانتان نیست

بعد از این که وارد یک رابطه جدی می‌شویم، وابستگی‌ها و اولویت‌هایمان تغییر می‌کند. اگر دوستان و خانواده‌مان نظر مساعدی نسبت به عشقمان نداشته باشند، با جان و دل از او دفاع می‌کنیم و دوست داریم تا جایی که امکان دارد، در کنار او باشیم. این عشق و علاقه وافر کاملاً عادی است. اما به خاطر داشته باشید که نظر دوستان و خانواده، به ویژه درباره امر مهمی مانند ازدواج باارزش است. اگر مردی مورد تایید نزدیکانتان نبود، بهتر است درباره ازدواج با او تجدیدنظر کنید.

مردی که به سفر کردن اعتیاد دارد

درحالی‌که تمایل به مسافرت و دیدن مکان‌های جدید، امری کاملا طبیعی است اما مردی که به مسافرت اعتیاد دارد، به‌احتمال زیاد نمی‌خواهد به این زودی‌ها تشکیل خانواده دهد یا اصلا شاید هرگز چنین قصدی نداشته باشد. یک خانم با توجه به شغل و شرایطی که دارد، ممکن است نتواند او را در سفرهای پی‌در‌پی‌اش همراهی کند. این باعث می‌شود که حضور آن زن روزبه‌روز کم‌رنگ‌تر شود و آن رابطه خیلی زود به انتها برسد.

مردی که بیش‌ازحد به کارش علاقه دارد

یک مرد پُرکار و سخت‌کوش قطعا جذاب است اما بعضی اوقات این ویژگی مثبت می‌تواند به یک مانع در مسیر رابطه‌ی شما تبدیل می شود. یک مرد بسیار پرکار ممکن است آن‌قدر به شغل و آینده‌اش در آن حرفه متعهد باشد که نتواند به این زودی‌ها به ازدواج و تشکیل خانواده فکر کند. به‌احتمال زیاد دلیلش این است که آن‌قدر سرگرم انجام کارهای لازم برای پیشرفت در شغلش است که وقت یا ظرفیت ذهنی کافی را برای تمرکز روی خود یا رابطه‌اش ندارد

پرکار بیش از حد، مردی که همه زندگیش کار اوست

این پسری بزرگ، سخت کوش و موفق است، اما کار او دائما از شما مهمتر است، همیشه درحال سفر است و قرارهایتان را لغو می‌کند. هر زمانی که از او می‌خواهید که با والدین شما ملاقات کند، به نحوی انجام نمی‌دهد. اگر با او ازدواج کنید، از نظر مالی به شما کمک می‌کند، اما از بسیاری جهات ناراضی خواهید بود.

مردی که با زن‌های دیگر بیش‌ازحد گرم می‌گیرد

مردی که با زن‌های اطرافش بیش‌ازحد گرم می‌گیرد، به این زودی‌ها قصد ازدواج ندارد. دلیلش این است که اگر در مورد طرف مقابلش واقعا جدی بود، می‌توانست از این کار دست‌ بردارد و فقط با همان زن حرف بزند و شوخی کند. درحالی‌که شوخی و سرزندگی ایرادی ندارد اما مردی که در یک رابطه‌ی جدی است، نباید به‌هیچ‌وجه با زنان دیگر رفتاری گرم و صمیمانه داشته باشد. این یک علامت هشدار بزرگ است.

مردی که اصلا بچه نمی‌خواهد

درحالی‌که این مورد به این معنا نیست که چنین مردی قصد ازدواج ندارد اما نشانه‌ی آن است که برای یک رابطه‌ی جدی به‌هیچ‌وجه آماده نیست. شما باید در مورد برنامه‌ها و اهداف آینده‌ی او به‌طور جدی صحبت کنید و اگر متوجه شدید که تمایلی ندارد در مورد آینده صحبت کند، یعنی احتمالا به این زودی‌ها قصد ازدواج ندارد.

با چه مردانی ازدواج نکنیم

مردی که وابستگی زیادی به مادرش دارد

خیلی خوب است که یک مرد از نظر احساسی به مادرش نزدیک باشد و از صمیم قلب دوستش بدارد اما آیا رابطه‌ی یک مرد با مادرش می‌تواند بر زندگی عشقی‌ او تأثیر منفی بگذارد؟ بله، اگر طرف مقابل شما تمام اسرار زندگی‌اش را با مادرش درمیان می‌گذارد و بدون اجازه‌ی او آب هم نمی‌خورد، این یک زنگ خطر جدی برای شماست. چنین مردی چه نیازی به نامزد یا همسر دارد؟

مردهایی که هنوز نتوانسته اند از خانواده، به خصوص مادرشان استقلال روانی پیدا کنند، به هیچ وجه نمی توانند مرد زندگی باشند. در رابطه شما با چنین مردی همیشه نظر یک شخص سوم تعیین کننده است و این یعنی نه تنها همسر شما از وابستگی روانی به مادرش دست برنخواهد داشت، بلکه شما را هم وادار می کند وابسته به نظرات مادرش باشید. این مردان برای راضی نگه داشتن مادرشان (یا خواهر یا حتی پدرشان) ممکن است هر کاری بکنند حتی اگر آن کار برخلاف خواست شما و صلاح زندگی مشترکتان باشد. آنها همیشه به دنبال به دست آوردن تایید اطرافیان هستند و بدون آن نمی توانند قدم از قدم بردارند

این مرد شگفت انگیز است، او می‌داند که چگونه از یک زن مراقبت کند و به درستی ارتباط برقرار کند. تنها مشکل این است که ریسمان پررنگ وابسته‌ای با مادرش دارد و به طور مداوم همه چیز‌ها را به مادرش می‌گوید. اگر با او ازدواج کنید، با مادر او نیز ازدواج خواهید کرد.

مردی که هنوز در مورد رابطه‌ی قبلی‌اش صحبت می‌کند

کاملا طبیعی است که یک مرد گاهی اوقات در لابه‌لای حرف‌هایش به رابطه‌ی قبلی‌اش اشاره کند اما اگر این کار را بیش‌ازحد و به دفعات زیاد انجام می‌دهد، می‌تواند یک علامت هشدار باشد. اگر طرف مقابل شما دائما به رابطه‌ی قبلی‌اش فکر می‌کند، نشانه‌ی آن است که برای تعهد به شما آمادگی لازم را ندارد. وقتی مرد موردنظر شما مدام در مورد رابطه‌ی قبلی‌اش صحبت می‌کند، یعنی برای شما یا احساسات‌تان هیچ احترامی قائل نیست.

با چه مردانی ازدواج نکنیم

مردی که دوستانش خیلی جوان‌تر از خودش هستند

همه‌ی ما دوستانی در سنین مختلف داریم، با این حال هنگامی‌که یک مرد فقط دوستان کوچک‌تر از خودش داشته باشد، نشانه‌ی آن است که به بلوغ فکری کامل نرسیده است. همچنین اگر تمام دوستان او اهل مهمانی و خوشگذرانی باشند و در مورد شغل یا روابط‌شان جدی نباشند، او هم این‌گونه خواهد بود. واقعیت این است که شخصیت هر کس تا حد زیادی شبیه دوستانش خواهد شد. بنابراین اگر طرف مقابل‌تان به همراه چنین دوستانی به یک مهمانی دعوت باشد، به‌احتمال زیاد از رفتن به آن مهمانی صرف‌نظر نخواهد کرد تا در خانه بماند و با همسر یا نامزدش وقت بگذراند.

او هنوز مانند دوران دبیرستان لباس می‌پوشد

درحالی‌که ما مجبور نیستیم با بالارفتن سن‌مان به‌طور کامل تغییر کنیم اما لازم است که در برخی جنبه‌ها رشد کنیم. اگر مرد موردنظر شما همچنان مانند دوران دبیرستان لباس می‌پوشد، نشان‌دهنده‌ی آن است که طرز فکر او هنوز در همان سطح است. آیا به‌نظر شما یک پسر دبیرستانی برای ازدواج آماده است؟ آیا او اصلا درباره‌ی ازدواج فکر می‌کند یا در موردش حرف می‌زند؟ به‌طور جدی با او صحبت کنید و بپرسید که در ۵ سال آینده چه برنامه‌ای برای خودش دارد؛ با این کار متوجه خواهید شد که آیا به این زودی‌ها ازدواج می‌کند یا نه.

با چه مردانی ازدواج نکنیم

مردی که بسیار ولخرج است و برای آینده‌اش پس‌انداز نمی‌کند

درحالی‌که خرج‌کردن و لذت‌بردن از پولی که به‌دست می‌آوریم، خیلی هم خوب است اما کسی که تمام حقوق ماهیانه‌اش را با ولخرجی از دست می‌دهد، به فکر آینده‌ی خود نیست. چنین مردی نه‌تنها از لحاظ مالی در مورد آینده‌اش فکر نمی‌کند بلکه در درازمدت نیز برنامه‌ی خاصی برای آینده ندارد. او برای برپایی مراسم عروسی و حتی خرید حلقه‌های نامزدی باید مقداری پول داشته باشد. اما اگر نمی‌تواند ماهیانه هیچ مقدار پولی پس‌انداز کند، آنگاه پول خرید حلقه‌ یا مراسم عروسی را از کجا خواهد آورد؟ پاسخ ساده است؛ او نه تنها حلقه نمی‌خرد بلکه اصلا به ازدواج فکر هم نمی‌کند.

با چه مردانی ازدواج نکنیم

مردی که دائما شغلش را عوض می‌کند یا بیکار است

دوام آوردن در بازار کار به‌هیچ‌وجه ساده نیست اما اگر یک مرد دائما از شغلی به شغل دیگر می رود و یا بیکار است، این یک علامت هشدار برای شماست. چنین فردی نه‌تنها نمی‌تواند یک شغل ثابت داشته باشد بلکه شاغل‌بودن از نظر او یکی از فاکتورهای مهم زندگی‌اش به‌حساب نمی‌آید. با جدی نگرفتن مسئله‌ی مهمی مانند پول درآوردن، او چرا باید به ازدواج فکر کند یا طرف مقابلش را جدی بگیرد؟

مرد وابسته : اعتماد به نفس در حد صفر

مهم‌ترین‌ ویژگی این شخصیت آن است که به‌ صورت افراطی نیاز به مراقبت‌ شدن دارد. خصوصیت پر رنگ دیگر این فرد توانایی نداشتن او در تصمیم‌گیری است. او حتی برای تصمیم‌گیری‌های کوچک هم نیاز به کسانی دارد که نظر دهند یا روی تصمیم‌های او مهر تایید بزنند. این فرد به‌ دلیل ترس از تنهایی و طردشدن از سوی دیگران معمولا با کسی مخالفت نمی‌کند و سعی می‌کند همه‌جا خود را موافق نشان دهد و محبوب همه باشد. اعتماد به‌ نفس این فرد بسیار پایین است اما در عین حال مهربان و خوب جلوه می‌کند. مرد وابسته، روحیه استقلال‌ طلبی ندارد و همواره به‌ دنبال آن است که حمایت دیگران را داشته باشد و اگر این موضوع کمرنگ شود، حالش بسیار بد می‌شود. او همه توانش را به‌کار می‌گیرد که با دیگران هماهنگ باشد و حتی وقتی در جمع نظرش را می‌پرسند می‌گوید: « هر چه بقیه بگویند. » اما بدانید که این‌کار را از روی رضایت انجام نمی‌دهد و فقط نمی‌خواهد مخالف کسی باشد یا این‌ که دیگران رنجیده خاطر نشوند.

مردان نق نقو

همیشه از چیزی ناراحتند، کلافه هستند، زود بهانه می گیرند و کمتر پیش می آید چیزی باب میلشان باشد. این ها احساس قربانی بودن زیادی دارند و همیشه فکر می کنند دیگران حق آنها را خورده اند، کسی در حقشان جفا کرده یا دنیا آن طور که باید با آنها تا نکرده است. این مردها گاهی اوقات زیرآب زنی، حسادت و فضولی را هم چاشنی کارهایشان می کنند و تبدیل می شوند به یک موجود بسیار اعصاب خرد کن! ناگفته پیداست که نباید با آنها ازدواج کنید!

مهم‌ترین نکته‌ها در ازدواج

از دیگر اشخاصی که برای ازدواج مناسب نیستند، می‌توان به کسانی که هوش اجتماعی و هیجانی پایینی دارند، اشاره کرد، همچنین می‌توان به افراد دچار اختلال کنترل تکانه که افرادی هستند که کنترل مناسبی روی ابراز هیجانات خود ندارند و بعضا همانند انبار باروتی می‌مانند که انفجارشان قابل پیش‌بینی نیست، اشاره کرد. در عین حال مردانی که دچار اختلال خوردن هستند و نیز شخصیت توفانی، شخصیت منفعل_مهاجم، شخصیت افسرده یا مایوس نیز در این دسته قرار می‌گیرند. در کنار توجه به نکات ارائه شده به منظور به دام نیفتادن، دقت به نکات دیگری برای یک انتخاب مناسب حائز اهمیت است از جمله:

برای یک ازدواج موفق لازم است ویژگی‌های مردانی که برای ازدواج مناسب هستند و مردانی که مناسب ازدواج نیستند را بشناسید. مرد هوس باز، معتاد، مرد بیکار یا مردی که مدیریت مالی ندارد، مرد بداخلاق و همیشه غمگین، مرد بچه ننه و وابسته به مادر، مرد رفیق باز و مرد کنترل گر، هیچ کدام مرد مناسبی برای ازدواج نیستند. همچنین نباید با مردان ظاهر بین، خودخواه، ضد زن، بدقول و بی هدف ازدواج کنید.

بهتر است دختر و پسر در تناسب‌های ظاهری، سنی، تحصیلی، مذهبی، قومی، فرهنگی، اقتصادی و خانوادگی، تناسب و تشابه قابل‌قبولی داشته باشند، در عین حال توجه به سن ازدواج در کنار رشد عقلی، شناختی و هیجانی و همچنین اهمیت به موضوع تحقیق در مورد فرد و خانواده‌اش از منابع موثق هم حائز اهمیت فراوانی است اگر شما هم ویژگی خاصی رو میشناسید در قسمت دیدگاه ذکر کنید اگر مطلب مفید بوده امتیاز فراموش نشه

من زهرا بانو هستم نویسنده این مقاله دانشجوی علم پزشکی از نوع پیشگیریش
آدرس کوتاه پست
تاریخ: 7 اردیبهشت 1399
بازدید: 542
دسته بندی: ازدواج موفق

*

code

کلیه حقوق مادی و معنوی برای سایت عصر مهدویت محفوظ می باشد

طراحی سایت: خلیج وب